СДСМ ОДРЖА КОНГРЕС, ЗАЕВ КАЖА ВО КОЈ ПРАВЕЦ ЌЕ СЕ ДВИЖАТ Радмила Шекеринска и официјално замина, а нов заменик на лидерот Зоран Заев во СДСМ е Сања Лукаревска. ...
| | прочитана: 14431 | веќе видена

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски денеска се вакцинираше во вакциналниот пункт во училишната сала на средното училиште „Перо Наков“ во Куманово. ...
| | прочитана: 6029 | веќе видена

Трета недела масовната вакцинација во Куманово се спроведува непречено, информираа денеска надлежните од Здравствен Дом. Според последните информации, до ...
сите 2 | | | прочитана: 1487 | веќе видена

ИМА БУРНИ РЕАКЦИИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја ...
| | прочитана: 785 | веќе видена

Општина Велес е една од 18 општини од три земји што учествуваат во меѓународен проект за заштита на културното наследство. Проектот го спроведуваат француските ...
| | веќе видена

Со едукативни видеоматеријали за најексклузивните парични изданија и е-презентации за ученици од трето до деветто одделение кои ќе траат цела недела Музејот ...
сите 4 | | | веќе видена

Речиси да нема место во Македонија, кое нема назив поврзан со епскиот јунак Крале или Крали Марко, кој е најопеан во народното творештво и кој загинал на 17 ...
| | веќе видена

Давид Димовски и Душица Тодоровска од гимназијата „Мирче Ацев“ од Прилеп, Мартина Јовановска од „Митко Пенџуклиски“ во Кратово, Калин Порјазовски од скопското ...
| | веќе видена

На 19 Мај