Министерството за здравство информира дека од денеска започна пријавувањето за вакцинација на граѓани во домашни услови. Граѓаните кои од здравствени причини ...
сите 33 | | | прочитана: 9896 | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 137 | | | прочитана: 8903 | веќе видена

Караванот „Млади локално заедно” денешното попладне го поминав со младите од Крива Паланка, Ранковце и Кратово. Уште еднаш пред младите и од овие локални ...
сите 2 | | | прочитана: 238 | веќе видена