На подрачјата на ОВР Крива Паланка и ОВР Кратово изминатиот викенд преземени се мерки и активности и констатирано е дека 75 возачи управувале возила со брзина ...
сите 9 | | | веќе видена

ФИЛИПЧЕ ВЕЛИ ДЕКА МОЖЕМЕ ДА СПРОВЕДЕМЕ ИМУНИЗАЦИЈА Министерот за здравство Венко Филипче денеска по донирањето на две амбулантни возила од Општина Чаир на ...
сите 10 | | | веќе видена

ДОНЕСЕН Е ЗАКОНОТ ЗА ПОПИС Конечно е изгласан Законот за попис. Со 62 гласа „за“, и со бадентерово мнозинство Собранието го донесе Законот за попис. Ова се ...
| | веќе видена

ЗА ПРЕТСТОЈНИОТ ПОПИС СЕ СПОМЕНУВААТ ПРОЦЕНТИ Додека во Собранието е блокирано носењето на Законот за попис во јавнста нараснуваат дебатите за тоа какви ...
| | веќе видена

Чистењето и затворањето на несоодветните депонии и ѓубришта во Источниот и Североисточниот регион на земјава ќе чини 9 милиони евра. Со овие финансиски ...
| | веќе видена

„Задоцнето и патетично“! Токму вака во општина Аеродром ја коментираат онаа несреќна кампања во која што влегува Златко Марин во изборна година. Златко Марин, ...
сите 5 | | | веќе видена