Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1901 тестирања, а регистрирани се 561 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-271, ...
сите 192 | | | веќе видена

Во моментов Крушево е единствен град во Македонија кој од почетокот на епидемијата бележи само 20 заболени лица, и нула активни случаи. Меѓу градови со ...
| | веќе видена

Лидерот на Гром, Стевче Јакимовски преку Фејсбук му одговори на бугарскиот министер за одбрана, Красимир Каракачанов, кој рече дека ќе испрати полк во ...
сите 4 | | | веќе видена