ДЕЛ ОД ПОЛИТИЧАРИТЕ ГО ПОДДРЖАА ЗАЕВ Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски запрашан за изјавата на премиерот Зоран Заев за бугарскиот БГНЕС рече дека ...
сите 2 | | | веќе видена

Под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“, ВМРО-ДПМНЕ вечерва протестираше во 11 града. Протестите доаѓаат по скандалозните изјави на премиерот Зоран ...
сите 53 | | | веќе видена

Во периодот од 3 до 10 декември во Изложбениот салон на НУ Центар за култура „Трајко Прокопиев“ – Куманово ќе биде поставена ретроспективната изложба „45 ...
| | веќе видена

Силекс излезе од резултатската криза и во финишот на есенскиот дел од сезоната игра се подобро и подобро. Тие во 14. коло во Кратово успеаја да го совладаат ...
сите 39 | | | веќе видена

Мерките за заштита од вирусот даваат резултати и доколку се почитуваат, дополнителни не се потребни, рече министерот за здравство Венко Филипче. Тој вчера ...
сите 11 | | | веќе видена

ПОЧИНА ЕНВЕР МАЛИЌИ Нема некој кој остана рамнодушен на веста за смртта на Енвер Малиќи. Роден е во срцето на градот – во Старата скопска чаршија. Животот го ...
| | веќе видена

Капитенот на Силекс, и поранешен Македонски младински репрезентативец Ангелче Тимовски можно е да го напушти домашниот шампионат зимава и да се пресели во ...
| | веќе видена

Македонија и земјите-членки на Европската Унија добија охрабрување од САД да продолжат да бараат решение за билатералните прашања надвор од процесот за ...
сите 3 | | | веќе видена

На 4 Декември