ВО МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА СЕ ПОЛЕМИЗИРА ЧИЈ Е ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ Бугарија пишува дека Македонците се проект на Тито, а македонскиот јазик не постоел до втори август ...
| | веќе видена

Можеби звучи фантастично, но убаво ќе биде да се надеваме, Шкендија да се надева дека на 24 септември во Скопје, ќе може да го мине гигантот Тотенхем, да го ...
сите 2 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 1618 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во земјава. Министерство за здравство информира дека починати ...
сите 2 | | | веќе видена

Најтрофејниот македонски клуб Вардар денеска ќе игра во премиерата во националниот фудбалски куп против имењакот и второлигаш Вардар Форино во премиерата на ...
сите 2 | | | веќе видена

Со зголемување на бројот на позитивни лица со Ковид-19 на подрачјето на општините Крива Паланка и Ранковце, зачестени се и контролите за почитување на уредбата ...
| | веќе видена

Полициската станица од општина Кратово, во соработка со Отсекот за превенција при Сектор за внатрешни работи Куманово ја спроведоа кампањата „Безбедноста на ...
| | веќе видена

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
| | веќе видена

Вкупно 36 нови администртивци ќе се вработат во Министерството за финансии. Огласот е веќе објавен, а се бараат работници на повеќе позиции. Дел од работните ...
| | веќе видена

Тука е вклучено уништувањето на шумите, неодржливото земјоделство и нелегалната трговија со диви животни, со што светската популација на цицачи, птици, ...
| | веќе видена

На 23 Септември