Општина Кратово распиша јавен повик за доставување иницијативи за изработка на урбанистички планови на територијата на Кратово за 2019 година согласно Законот ...
| | веќе видена

На меѓународниот фестивал на шлагери и староградски песни „Пеј срце“, што викендов ќе се одржи во бугарскиот град Ќустендил, ќе се поставува Гинисов рекорд во ...
сите 2 | | | веќе видена

На денешен ден, 11 септември 1905 година на битолскиот Ат-пазар Османлиите го обесија Александар Турунџиев – македонски легендарен војвода. Турците го фатија ...
сите 2 | | | веќе видена

Пишува: Зоран Ѓоршоски Белег на 5.коло е тоа што и скопските и тетовските „црвено – црни“ победија на своите мечеви со ист резултат, со 3:0. Вардар беше ...
сите 2 | | | веќе видена

Минатата недела заврши фамата на Чаир кој ќе биде наследникот на Умит Каран. Откако во последен момент отпадна Махмуд Алпаслан, на клупата и дефинитивно седна ...
| | веќе видена