Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1901 тестирања, а регистрирани се 561 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-271, ...
сите 198 | | | веќе видена

Во моментов Крушево е единствен град во Македонија кој од почетокот на епидемијата бележи само 20 заболени лица, и нула активни случаи. Меѓу градови со ...
| | веќе видена

Триумф на Шкупи за лидерското место на табелата, барем на 24 часа пред утрешните останати мечеви од ова 10. коло. Момците на Умит Каран со 1:0 го победија ...
сите 4 | | | веќе видена

Која храна е автнтична за секој македонски град? Блогот macedoniacuisine на англиски јазик ги класифицираше најпознатите македонски јадења по градови. Битола ...
сите 2 | | | веќе видена

Лидерот на Гром, Стевче Јакимовски преку Фејсбук му одговори на бугарскиот министер за одбрана, Красимир Каракачанов, кој рече дека ќе испрати полк во ...
сите 4 | | | веќе видена