СЕ БАРА ОСТАВКА ОД ЗАЕВ Оставка на Заев, слобода на народот, повика лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од протестот пред Владата. Вели дека има ...
| | веќе видена

ДЕЛ ОД ПОЛИТИЧАРИТЕ ГО ПОДДРЖАА ЗАЕВ Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски запрашан за изјавата на премиерот Зоран Заев за бугарскиот БГНЕС рече дека ...
| | веќе видена

ФОТОГРАФИИ ОД БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА ЈА ЗГРОЗИЈА ЈАВНОСТА Денеска на Фејсбук, Васко Белески од Битола објави застрашувачки фотографии од Клиничката болница на која ...
| | веќе видена

Драмските видео читања „Дисперзирана драматика“ или уште наречена и „Сирота мала богата драма во Кратово – драми во движење“ е проект на Македонскиот центар ...
сите 2 | | | веќе видена

Се објавуваат негативни реакции од сите страни по денешното интервју на Зоран Заев дадено за бугарската БГНЕС. Една во низата е и на музичарот Петар ...
сите 2 | | | веќе видена

ЗАЕВ ОПТИМИСТ ДЕКА ЌЕ ИМА РЕШЕНИЕ СО БУГАРИЈА Властите во Македонија се надеваат дека ќе се постигне решение со Бугарија. Премиерот Зоран Заев денеска изјави ...
| | веќе видена