Попладнево се одигра 14.коло во фудбалскиот шампионат на Македонија. Домашните екипи забележаа пет победи, честа на гостите ја спаси Ренова со победата кај ...
сите 39 | | | прочитана: 542 | веќе видена

Капитенот на Силекс, и поранешен Македонски младински репрезентативец Ангелче Тимовски можно е да го напушти домашниот шампионат зимава и да се пресели во ...
| | веќе видена