Бројот на новозаразени лица од Ковид -19 падна под 10 отсто. Според последниот здравствен билтен на Министерството за здравство, во последните 24 часа од ...
сите 10 | | | прочитана: 2763 | веќе видена

Вчера се случила тешка сообраќајна несреќа во кратовско на регионалниот пат од с.Железница кон с.Крилатица. Едно лице починало на лице место, а четири лица се ...
сите 9 | | | прочитана: 1881 | веќе видена

ВЛАДАТА ГИ ОБЈАВИ ФИРМИТЕ КОИ ЗЕМАЛЕ СУБВЕНЦИИ, А НЕ ИСПЛАТИЛЕ ПЛАТИ Владата ја објави листата на фирми кои зеле државна помош, а не им исплатиле плати на ...
| | прочитана: 1538 | веќе видена

Во земјава досега се регистирирани 10.754 заразени од коронавирус, починаа 486, а се излекуваа 6.554 лица. Во моментов се активни 3.714 случаи. Од почетокот на ...
сите 11 | | | прочитана: 747 | веќе видена

Подобар одговор на предизвикот со вирусот КОВИД-19 треба да овозможи предлог проект за подобрување и надградување на здравствената инфраструктура за брз ...
сите 9 | | | прочитана: 684 | веќе видена

Бројот на активни случаи на лица со Ковид-19 во општините Крива Паланка и Ранковце изнесува единаесет, додека осум активни случаи се евидентираат во општина ...
сите 3 | | | прочитана: 671 | веќе видена

Светата великомаченица Марина е родена во Антиохија и е ќерка на жрец-идолопоклоник. На 15 (според други на 16 годишна возраст) по свирепо мачење ѝ била ...
сите 6 | | | прочитана: 250 | веќе видена

Започнуваме со реализација на проектот за изградба и реконструкција на преку 400 километри локални патишта и улици во сите 80 општини и Градот Скопје, за што ...
сите 8 | | | прочитана: 220 | веќе видена

Корона кризата ја падна продажбата на станови, но порасна бројот на станови запишани под хипотека кај банките. Така во вториот квартал од годинава, или во ...
| | прочитана: 192 | веќе видена

Македонците пред четири века имале специјалени прирачници во кои со образец било објаснето како треба да се изгледа секое писмо во зависност од тоа на кого му ...
сите 2 | | | веќе видена