Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски презентираше резултати од изборите кои според аналитичкиот центар на партијата донеле победа во првиот круг. ...
сите 24 | | | прочитана: 8713 | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 207 | | | прочитана: 8584 | веќе видена

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, предмалку изјави дека неговата партија освоила 18 градоначалнички места во првиот круг од ...
сите 34 | | | прочитана: 5638 | веќе видена

Сите најголеми партии СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ и Алијанса на Албанците оценија дека извојувале одличен резултат во првиот круг на локалните избори, секоја од нив ...
| | прочитана: 5160 | веќе видена

-Пред четири години го направивте вистинскиот избор уште во првиот круг, на 17 октомври, во недела, ќе ја потврдиме победата на Социјалдемократскиот сојуз и ...
сите 12 | | | прочитана: 4539 | веќе видена

На 09.10.2021 во 11:40 часот во СВР Куманово, кандидат за градоначалник на Кратово пријавил дека на ул.„Гоце Делчев“ во Кратово биле искинати повеќе негови ...
| | прочитана: 4530 | веќе видена

Продолжуваат предизборните активности на партиите во пресрет на локалните изботи закажани на 17-ти октомври. СДСМ денеска митинзи ќе оддржи во Бутел и Гази ...
сите 20 | | | прочитана: 3500 | веќе видена

Има јавувања за случаи во кои уредите за читање на отпечатоците од прстите не успеале да ги препознаат гласачите. Во тие случаи се применува претходниот метод, ...
сите 2 | | | прочитана: 2247 | веќе видена

До 17 часот правото на глас го искористиле 41,39 отсто, а според обработени 72,42 отсто од гласачите, до тогаш гласале 547.048 граѓани од вкупно 1.824.864 ...
сите 20 | | | прочитана: 2145 | веќе видена

АХМЕТИ НАЈАВИ ПРЕТСЕДАТЕЛ АЛБАНЕЦ, ПО ШТО ЗАЕВ ГО КАЖА СВОЈОТ СТАВ Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, на синоќешниот митинг во Чаир на гласачите им најави претседател ...
| | прочитана: 1150 | веќе видена

Нови индустриски зони и подобра инфраструктура и пристап до постоечките, кои гравитираат околу главниот град, ветува независната кандидатка Данела Арсовска, ...
| | прочитана: 918 | веќе видена

САМИТ ЗА ЗАПАДЕН БАЛКАН СЕ ОДРЖА ВО СКОПЈЕ Вицепремиерот задолжен за евроинтеграции на земјава, Никола Димитров, на самитот на Западен Балкан организиран од ...
| | прочитана: 479 | веќе видена

ОД ПОЛНОЌ МАКЕДОНИЈА ВЛЕГУВА ВО ИЗБОРЕН МОЛК На полноќ завршува изборната кампања и почнува изборниот молк. В недела на 17 Октомври ќе се одржат локални ...
| | прочитана: 271 | веќе видена

До сега Министерството за внатрешни работи нема регистрирано посериозни нарушувања на јавниот ред и мир во текот на гласањето, кое, генерално, се одвива мирно, ...
сите 21 | | | прочитана: 166 | веќе видена

next