ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 2 | | | прочитана: 23097 | веќе видена

Границата во должина од 165 километри ја претворија во мост за соработка. Македонските и бугарските општини во пограничниот регион досега реазлизираа околу 200 ...
| | прочитана: 4961 | веќе видена

Според последната епидемиолошка анализа на Институтот за јавно здравје, за 40 проценти е намaлена инциденцата на ширење на вирусот кај населението на ниво на ...
сите 8 | | | прочитана: 3913 | веќе видена

ЌЕ ИМА И ТРЕТА ДОЗА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека од понеделник на сите вакцинални пунктови ќе може да се ...
| | прочитана: 2722 | веќе видена

Во модуларната болница во Куманово, хоспитализирани се 40 пациенти кои се лекуваат од Ковид-19, на инфективното одделение се лекуваат 22 пациенти, а во дневна ...
сите 3 | | | прочитана: 1109 | веќе видена

Владата на денешната 107-ма редовна седница го утврди текстот на Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за финансирање на единиците на ...
сите 14 | | | прочитана: 433 | веќе видена

Рекордно ниската доверба во судството од само два процента од анкетираните граѓани во истражувањата на странски агенции претходните две години, која не се ...
| | веќе видена