Дербито во 12. коло од Првата македонска фудбалска лига во Тетово каде Шкендија го пречекува Шкупи во желбата за задржување на водечката позиција на табелата. ...
| | прочитана: 167 | веќе видена

Пишува: Атанас Костовски Верувам, не напушти со исполнето фудбалско срце! Љубисав Иванов – Ѕинго. Четири дена по својот 84-ти роденден се оствари она што го ...
| | веќе видена